Valentinipäev - kliendilehed ja pakkumised

Hetkel pole kehtivaid reklaamlehti.

Valentinipäev - Jaemüüjad

Valentinipäev (Sõbrapäev)

Valentinipäeva tähistatakse 14. veebruaril. Algselt oli see päev pühendatud armastusele ja kallimale, kellele anti oma tunnetest märku. Lääne-Euroopas ja Ameerikas tuntakse seda kui armastusavalduste, kihlumis- ja pulmapäeva. Soomlased ja nende eeskujul ka eestlased tähistavad seda ka sõbrapäevana. Sel päeval avaldatakse armastust, peetakse meeles kalleid inimesi ja tehakse neile kingitusi.

Valentinipäeva seostatakse enamasti Rooma kristliku preestriga, kes salaja sõdureid laulatas, eirates nii keiser Claudius II käsku. Legendi kohaselt saatis ta enne hukkamist 14. veebruaril 270. aastal armsamale kirja, millele oli alla kirjutatud „Sinu Valentin“. See on sõbrapäevakaartidel kasutusel tänaseni. Aastal 496 nimetas paavst Gelasius 14. veebruari valentinipäevaks ja Valentini armastajate patrooniks. Samuti arrvatakse, et päev tuleb paganlikust viljakuspühast, mida peeti abielu ja naiste jumalanna Juno auks 14. veebruaril. Festivali ajal kirjutasid naised armastuskirju ja viskasid need urni, kust mehed kirjad loosina välja tõmbasid ning kirjutajat otsima asusid. Selline traditsioon kestis kuni 18. sajandini. Seda päeva on aga seostatud ka lindude ja mesilaste paaritumisaja algusega, mis keskaegse arusaama järgi algas 14. veebruaril.

Kaartide saatmise traditsiooni algust seostatakse Orleani Charlesiga, kes 1415. aastal vangistuses olles oma naisele romantilisi värsse kirjutas. 16. sajandist alates hakkasid laialt levima värvilisele paberile värviliste tintidega kirjutatud valentinikaardid. Valentinikaartidelt vaatab vastu kogu Euroopa armastussümboolika, alustades Venuse pojast Cupidost, südamesümboolikast ja tuvidest kui armastajate sümbolist ning lõpetades punaste rooside, armusõlmede ja X kui suudluse sümboliga. 

Valentini- või sõbrapäev on eriti noorte jaoks üheks aasta oodatuimaks ajaks, mil jagatakse sõbrapäeva kaarte ja punaseid roose. Selleks päevaks valmistuvad ka kauplused, mis säravad sõbrapäeva kaunistustes ja rõõmustavad kliente allahindluste, eripakkumiste ning valentinipäeva kingiideedega, milleks on valentinipäeva sümboolikaga tooted ja kingitused lähedastele. On aeg hakata neid soove teoks tegema!

Valentinipäeva pakkumised

Suured jaemüügiketid nagu Rimi, Maxima, Coop ja Prisma on väljastanud selleks päevaks spetsiaalsed kataloogid ja allahindlustega kliendilehed. Enimmüüdud kaupade hulgast leiate koduelektroonikat ja parfüüme. Tarbijates püüavad huvi äratada ka veebipõhised moeketid nagu Kaubamaja ja Faberlic. Kõige tavalisemad valentinipäeva kingitused on seega mobiiltelefonid, sporditarbed, riided, parfüümid ja kosmeetika.

Valentinipäevaostud

Kõik ostud tasub alati korralikult läbi planeerida. Ainult nii saate raha kokku hoida ja kõigi lähedaste või oma kallima soovid teoks teha. Minu Kataloogid pakub teile populaarsete kaupluste kliendilehtede kaudu ülevaate parimatest pakkumistest ja allahindlustest. Ostlemist ei tasu jätta viimasele hetkele  - vaata, mida pakutakse kategooriates nagu supermarketid, elektroonika või parfüümid!

Head Valentinipäeva!

Viimased kliendilehed