Jõulud - kliendilehed ja pakkumised

Praegused kliendilehed

Jõulud - Jaemüüjad

Jõulud

Jõulud on püha, mida tähistatakse erinevalt kogu maailmas. Tegemist on erinevatest uskumustest tekkinud religioosse pidustuse, traditsiooniliste sümbolitega samastatud talvepüha ning jõuluvana ja päkapikkudega seostatud kingiperioodiga.

Keskajal Eestisse jõudnud ristiusu kohaselt on jõulud selle jumala ainsa poja Jeesuse sünnipäevapidustused, mil käiakse kirikus. Jeesuse sünnipäeva paigutas tollane kirik aga teadlikult ühtima olemasolevate pööripäevapidustustega. Talvine pööripäev, millal valgus saavutab ülekaalu pimeduse üle, oli juba ammu enne kristlust toonastele paganatele teada-tuntud aeg pidutsemiseks. Maalähedane jõulukombestik sai alguse Jule-nimelisest festivalist. Kuna pikad ööd takistasid suuremate tööde tegemist, siis oli talupoegadel aega lõõgastuda ja Jule’st ehk eesti keeles jõuludest kasvasid välja sellised jõulutraditsioonid nagu külast külla liikuvad maskeeritud jõulusokud, jõululaulud ja erinevad jõulumängud. Esimesed teadaolevad pühadeaegsed väljakukuused kerkisid 1441. aastal Tallinnas ja Riias tegutsenud Mustpeade vennaskonna gildihoone ette ja veidi hiljem hakkas levima ka tubase jõulupuu komme. Kui alguses ehiti kuuski õunte, paelade ja maiustustega, siis vahaküünalde levikuga hakkasid puudel särama ka tuled. Üks teine ilmeksimatu pühadesümbol on lahke, lõbus ja pisut ülekaaluline ning habemesse kasvanud jõuluvana, kelle algupära on tõenäoliselt seotud mitme ajaloolise ja fiktiivse tegelasega. Tänaseks teada-tuntud puna-valge kasuka ja hiiglasliku kingikotiga põhjanabal elav jõuluvana hakkas ilmet võtma alles 20. sajandi alguses, mil hakkas levima kujutus jõuluvanast kui kinke valmistavate päkapikkude ülemusest, kes koostab aasta jooksul nimekirja tublidest ja pahadest lastest ning premeerib neid jõuluõhtul vastavalt kas kingi või söetükiga.

Jõulupühad on paljude jaoks kogu aasta oodatuim aeg, mil veeta aega koos perega. Kui päevased toimetused tehtud, on mõnus vaadata koos jõulufilme nagu Lepatriinude jõulud või Eia jõulud Tondikakul. Köök on täis piparkoogilõhna ja seatakse jõulukaunistused aknale ning õue, jõulusalmid kaardile ja kingid kuuse alla. Pühadeks valmistuvad ka kauplused, mis säravad jõulutuledes ja rõõmustavad kliente allahindluste, eripakkumiste ning kingiideedega. Enimmüüdud toodete hulka kuuluvad luksustoidud, mänguasjad ja kingitused kogu perele. On aeg hakata neid jõulusoove teoks tegema!

Jõulupakkumised

Suured jaemüügiketid nagu Rimi, Maxima, Coop ja Prisma on väljastanud pühadeks spetsiaalsed jõulukataloogid ja allahindlustega kliendilehed. Peale toitude leiate enimmüüdud jõulukaupade hulgast koduelektroonika, mänguasjad ja parfüümid. Tarbijates püüavad huvi äratada ka veebipõhised moeketid nagu 1a.ee ja Expert. Kõige tavalisemad jõulukingid jõulupuu all on seega mobiiltelefonid, telerid, kodumasinad, mänguasjad, sporditarbed, riided ja kosmeetika.

Jõuluostud

Jõuluostud tasub korralikult läbi planeerida. Ainult nii saate raha kokku hoida ja kõigi lähedaste jõulusoovid teoks teha. Minukataloogid.ee pakub teile populaarsete kaupluste kliendilehtede kaudu ülevaate parimatest pakkumistest ja allahindlustest. Ärge jätke kõike viimasele hetkele ja vaadake, mida pakutakse kategooriates nagu supermarketid, elektroonika või mänguasjad!

Häid jõule kõigile!

Viimased kliendilehed