Emadepäev - kliendilehed ja pakkumised

Hetkel pole kehtivaid reklaamlehti.

Emadepäev - Jaemüüjad

Emadepäev

Emadepäeva tähistatakse maikuu teisel pühapäeval. Emadepäev kuulub nende pühade hulka, mida on hakatud tähistama 20. sajandil. Päeva sõnumiks on, et lapsed ja abikaasad tänavad emasid ja vanaemasid laste kasvatamise eest. Emadepäeva tähistatakse erinevatel viisidel pea kogu maailmas.

Emadepäeva on seostatud antiiksete naisjumaluste austamisega. Inglismaal tähistati 17. sajandil ja hiljem emakirikupäeva paastu neljandal pühapäeval. Emadele anti pisikesi kingitusi ja küpsetati eriline kook. Mujal Euroopas hakati emadepäeva pühitsema Esimese maailmasõja ajal või selle järel, eeskätt aastal 1913. Sõja-aastatel emadepäeva sõnum teisenes, sest paljud emad vajasid kaotatud laste ja perekondade tõttu tröösti. USAs sai emadepäev alguse 1872. aastal, kui tuntud kirjanik Julia Ward Howe (kel endal lapsi polnud) tegi ettepaneku emadepäeva tähistamiseks ja alustas vastava kampaaniaga. Emadepäeva traditsiooni loomisel oli aga temast edukam Anna Jarvis, kes aastal 1907 viis Lääne-Virginias Graftonis läbi tseremoonia oma kahe aasta eest surnud ema auks. Anna Jarvise lasterohke ja hakkaja ema oli püüdnud oma eluajal luua nn ema sõpruse päeva, et saada jagu kodusõja järelmõjudest, kuid idee ei levinud. Tütre kampaania emade austamise riikliku tähtpäeva loomiseks aga õnnestus ja 1914. aastal kuulutas president Wilson maikuu teise pühapäeva emadepäevaks.

Eestis peeti emadepäeva esimest korda Udernas 1922. aasta suvel, kui Helmi Mäelo, Eesti tuntumaid karskustegelasi, korraldas oma ema auks piduliku emadepäeva. Eeskuju sai ta Viiburis nähtud pidustustelt. 1928. aastast hakati emadepäeva tähistama aga maikuu teisel pühapäeval nagu see on tavaks ka Ameerikas. Paljud pered kingivad emadele metsalilli või roose. Külastatakse vanemaid või vähemalt helistatakse emale, saadetakse sõnum või meil. Kombeks on valmistada pidulikumaid toite ja panna lauale kook. Eriliseks kingituseks emale ongi tavalistest askeldustevaba päev pere seltsis.

Emadepäeval on üks aasta oodatumaid tähtpäevi, mil emale kingitakse emadepäeva kaart ja lilled. Selleks päevaks valmistuvad ka kauplused, et rõõmustada kliente allahindluste, eripakkumiste ning kingiideedega emale. On aeg hakata oma kalli ema soove teoks tegema!

Emadepäeva pakkumised
Suured jaemüügiketid nagu Rimi, Maxima, Prisma, Bauhof on väljastanud selleks päevaks spetsiaalsed kataloogid ja allahindlustega kliendilehed. Enimmüüdud kaupade hulgast leiate koduelektroonikat, kodukaupu ja köögitarvikuid. Tarbijates püüavad huvi äratada ka veebipõhised moeketid nagu {store-5} ja {store-6}. Kõige tavalisemad emadepäeva kingitused on seega mobiiltelefonid, köögitarvikud ja kodukaubad.

Emadeapäevaostud
Kõik ostud tasub alati korralikult läbi planeerida. Ainult nii saate raha kokku hoida ja oma kalli ema soovid teoks teha. https://minukataloogid.ee pakub teile populaarsete kaupluste kliendilehtede kaudu ülevaate parimatest pakkumistest ja allahindlustest. Ostlemist ei tasu jätta viimasele hetkele - vaata, mida pakutakse kategooriates nagu supermarketid, elektroonika või köögitarvikud!

Head emadepäeva!

Viimased kliendilehed